Poczta kurier Lędziny zamów online

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1365

  • Dodane: Październik 9, 2019

  • Wyświetlenia: 29

Opis

Z powodu wysokiego tempa życia i dużej popularności zakupów przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Woźniki jest naprawdę łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Woźniki

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera dużo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas a także nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Woźniki zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przyjąć od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na doręczeniu paczki gdzieś na czas. Zwyczajowo czas dowiezienia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków na pewno zauważymy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost spod naszego mieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu a także mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipaczki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych jest niższa niż opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli jesteśmy zmuszeni nadawać duże ilości paczek warto skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy produkt który chcemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od nadania normalnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować pakunek i umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary paczki musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania palety.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej wagi paczki. Dobierając paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania paczki, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Woźniki stara się żeby wszystkie paczki były przenoszone z uwagą, jednak należy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się przewracać lub być przygnieciona przez pozostałe pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Woźniki odbierając paczkę musi również ten dokument otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z usług Poczta kurier Woźniki .

Zobacz również poczta Kurier

Komentarze