Dentysta Myślibórz

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1208

  • Dodane: 7 marca, 2019

  • Wyświetlenia: 98

Opis

Odsłonięte szyjki zębowe to codzienny problem. Dają nieprzyjemne wzory i grożą rozwojem poważnych chorób, natomiast w celu nawet utratą zębów. Niezależnie od podstawy tej dolegliwości, należy się nią opanować i wdrożyć środki zaradcze.

Dentysta Resko

Obnażanie szyjek zębowych to efekt „odwoływania się” czy i „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się toż z dnia na dzień, ale proces ten stanowi niedobry dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada okoliczności i zarządza optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn że istnieć znacznie, choć najczęstsze spośród nich to wiek pacjenta, a też nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, problemy z przyzębiem to trochę efekt naturalny, połączony ze starzeniem się organizmu. Narażanie się szyjek zębowych u pań po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest niczym zaskakującym. Co dobre, częściej rzecz dotyczy ludzi niż osób.

Niezależnie od wieku, przyczyną problemu jest często również higiena. Zarówno ta zła (niedoczyszczanie zębów, koncentrujący się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), jak również ta przesadna (częste szczotkowanie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą dodawać się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w końca układania się płytki nazębnej i czekania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” czy i „opuszczanie się” dziąseł to wyjątkowo proces będący wynikiem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych spośród tego powodu zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu jest również zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
Dodatkowo, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują problemy z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie ukazuje się różowymi dziąsłami, które szczelnie oblepiają ząb u nasady, dobrze sięgając do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy świecą się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zima, ciepło, a zarówno na upojny i ostry smak też na dotyk to specjalny objaw obnażonych szyjek zębowych. Doświadcza się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o danym smaku i temperaturze, jak oraz w stosunku z zimnym powietrzem, podczas szczotkowania zębów etc. Uczucie jest ciężkie, używa się chwilowy, ale przeszywający ból.
W sukcesu odsłoniętych szyjek zębowych obserwuje się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj także zobaczyć. Odsłonięta akcję jest trudniejsza od reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie chce od podstawy powstania problemu, a ponadto od zaawansowania choroby. Zazwyczaj wprowadza się ale od zabiegów higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to pierwsze czasy w leczeniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi wytwarza się w gabinecie stomatologicznym w planie usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie mówi się je co pół roku.

Pomocna że stanowić dodatkowo zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych używa się miękkich szczoteczek. Duża istnieje więcej technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (jednak w zakresu od dziąsła) Właściwie jest wykorzystywać irygatory i/lub szczoteczki soniczne, które nie doprowadzają do odkładania się osadu nazębnego.

Dentysta Resko

Warto wyposażyć się jeszcze w znaczące preparaty do higieny i pielęgnacji jamy ustnej. W sukcesu nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba brać też do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Odpowiedzialne są także specjalne preparaty ochronne, które wspomagają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, aby nie narażać się na ból, najlepiej unikać zimnego i trudnego, a też słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy oraz minerały.
Czasami przydatne jest rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało dobrze.
W niektórych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe zawiera się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny jest optymalnym wyjściem. Pokrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką pobieraną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Resko

Tagi :

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o